TURYSTYKA ROWEROWA W DANII W KRAJU I REGIONIE

Annie Larsen [szef ds. informacji i PR, Turisme region syd, Dania]


 

 

Strategia krajowa - promowanie nowych form ruchu rowerowego i wspieranie przemysłu turystycznego

Duńska Izba Turystyczna już od wielu lat – wraz z przemysłem turystycznym – propaguje i rozwija turystykę rowerową w Danii. I wciąż obserwuje się wzrastające zainteresowanie spędzaniem wakacji na rowerze. 

Jeżeli chodzi o trasy dla turystów, którzy chcą spędzić wakacje na dwóch kółkach, to Dania jest w absolutnej czołówce. Kraj ma przynajmniej 10 000 km połączonych tras rowerowych. Od wielu lat 10 krajowych tras rowerowych (3500 km) razem z trasami regionalnymi i lokalnymi stanowią główny produkt marketingowy Danii, lecz wzrastające zainteresowanie tą formą spędzania wakacji w ostatnich kilku latach spowodowało, że powstało kilka nowych tras o zasięgu międzynarodowym. Trzy z nich wchodzą w skład systemu międzynarodowych dróg rowerowych, a są to mianowicie „Bałtycka trasa rowerowa”, „Trasa rowerowa Kopenhaga – Berlin” oraz „Trasa rowerowa nad Morzem Północnym”. Trasa wokół „Limfjorden” zostanie otwarta w tym roku.

 

Nowe drogi sprawiły, że Duńska Izba Turystyczna oraz cztery organizacje obsługujące te cztery trasy podjęły współpracę w formie dużej wspólnej kampanii marketingowej skierowanej na rynek europejski.

Strategia regionalna

rozwijanie i promowanie nowych form ruchu rowerowego oraz wspieranie przemysłu turystycznego 

Towarzystwo Rozwoju Turystyki Regionalnej, Turisme region syd, bierze udział w dwóch dużych projektach rowerowych, które obejmują dwie z czterech głównych tras krajowych. Zdaniem tego towarzystwa konieczna jest współpraca z innymi regionami, aby zostać zauważonym na rynku międzynarodowym i aby wzrosła liczba turystów jeżdżących na rowerze.

Trasa rowerowa Kopenhaga – Berlin ... 630 km rowerem na lądzie i morzu. Dwie pulsujące europejskie metropolie, 630 zielono-niebieskich kilometrów, krótka przeprawa morska.

Z placu przy ratuszu w Kopenhadze możesz rozpocząć swoją podróż do Berlina. Duńska część trasy jest idealna na wakacje rowerowe. Przejeżdżasz przez wspaniałą Wschodnią Zelandię z jej pięknymi klifami Stevns i fiordem Præstø kierując się w stronę wysp Møn i dalej do Falster – cały czas wzdłuż wybrzeża Bałtyku. Z Gedser przeprawiasz się przez Bałtyk na promie do miasta Rostok. Stamtąd niemiecka część trasy prowadzi cię poprzez Meklemburgię i Brandenburgię do stolicy Niemiec – Berlina. Trasa ma około 630 km długości. Poznaj z bliska kraje i ludzi dwóch kultur i połącz przyjemne wakacje rowerowe z ekscytującymi przygodami w dwóch najbardziej znanych europejskich miast kultury. Jest to świetny sposób na połączenie aktywnego urlopu z wieloma możliwościami spędzenia wakacji w dwóch stolicach.

Trasa została otwarta 28 kwietnia 2001 i jest owocem współpracy pomiędzy regionalną organizacją turystyczną i dwoma okręgami w Danii a dwoma organizacjami turystycznymi i dwoma landami w Niemczech.

www.bike.berlin-copenhagen.com

Bałtycka Trasa Rowerowa ... najbardziej malownicza trasa w Danii

Jedyna w swoim rodzaju trasa rowerowa długości 800 km i biegnąca przez wszystkie najpiękniejsze krajobrazy Danii

Jeśli chciałbyś spędzić wakacje na świeżym powietrzu, aktywnie i w kontakcie z piękną przyrodą, to Bałtycka Trasa Rowerowa jest idealna. Trasa biegnie przez niektóre z najpiękniejszych terenów wiejskich w Danii – przez fiord na zachód od Małego Bełtu, archipelag Południowej Fionii, rozległe krajobrazy wysp Lolland-Falster i wspaniały klif Møns Klint. Morze i miriady idyllicznych wysp tworzą wyjątkową scenerię dla wycieczki rowerowej – zawsze będziesz blisko morza. Co 30 km przy trasie znajdziesz miejsca na posiłek i nocleg. Jest też wiele okazji zobaczenia wielu ciekawych atrakcji.

Bałtycka Trasa Rowerowa ma około 800 km i biegnie głównie drogami rowerowymi oznaczonymi przez krajowe, regionalne i lokalne władze. Trasa została opracowana tak, byś mógł przejechać ją w całości albo podzielić ją na krótsze odcinki. 

Trasa została otwarta 7 czerwca 2000 i jest owocem współpracy trzech regionalnych organizacji turystycznych oraz pięciu okręgów.

Obydwie trasy utrzymuje Duńska Izba Turystyczna.

 

[ powrót ]